Ogłoszenia

Parafia Dobrego Pasterza w Górkach Śląskich

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   20.05 - 27.05.2018


   1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po południu zapraszam na nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 14:30. Po nabożeństwie spotkanie Apostolstwa Powołań w salce (proszę przynieść Biblię).

   2. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.,  a w sobotę od godz. 16:00 do 16:45 w czasie adoracji, którą zakończymy litanią do św. Józefa.

   3. W  miesiącu maju poświęconym NMP zapraszam na  nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w następujących godzinach: w poniedziałki, piątki o godz. 17:30; we wtorki i środy  po Mszy św. porannej; w czwartki po Mszy św. szkolnej; w soboty o godz. 16:30, natomiast w niedziele o  godz. 14:30. Zapraszam wszystkich do udziału w tych nabożeństwach. Zaproszenie to szczególnie kieruję do dzieci, młodzieży i gimnazjalistów.

   4. W poniedziałek  przypada święto NMP, Matki Kościoła. Zapraszam klasę VII SP i gimnazjalistów na Mszę św. o godz. 18:00.

   5. W czwartek przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.

   6. W sobotę przypada Dzień Matki. Zapraszam na Mszę św. w intencji matek o godz.8:00.

   7. W sobotę 26 maja w Rudach odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Marianek. Msza św. z Księdzem Biskupem o godz. 11:00. Wyjazd wszystkich naszych marianek o godz.9:45 z parkingu przy kościele. Koszt przejazdu 10,00 zł.

   8. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej.

   9. Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża Pani Janik (intencja: za Ojczyznę i dzieci).

   10. W kancelarii parafialnej można regulować opłaty cmentarne za bieżący rok - za wodę, śmieci i miejsce (w tym roku mija pięć lat rezerwacji).

   11. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”, gazetki parafialnej, „Echa Królowej Pokoju” oraz pozostałej prasy katolickiej i misyjnej.

   12. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu zapraszam:
          Poniedziałek – godz. 9:00: Grażyna Belkius, Irena Grześ, Michalina Pypeć, Kornelia Wajner – Gałeczka, Elżbieta Świerkosz – Śliż.
          Sobota – godz. 9:00: Michalina Pawliczek,  Iwona  Ranoszek,  Magdalena Winkler, Joanna Gorczyńska.
   13. Kolekta dzisiejsza jak i za tydzień przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!

   14. Z tyłu kościoła na półce znajdują się deklaracje dotyczące malowania kościoła. Można je cały czas składać.

   15. Bóg zapłać za wszelką pomoc i prace wykonane w tym tygodniu  na rzecz parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

 


 

Facebook Twitter Google+ Pinterest